Zalety i wady dermatologii

Zalety i wady dermatologii

Niezależnie od tego, czy planujesz zostać dermatologiem, czy już się na to zdecydowałeś, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim podejmiesz właściwą decyzję. Jedną z pierwszych rzeczy, których powinieneś się nauczyć, jest to, jakie są plusy i minusy bycia dermatologiem.

Wymagania, aby zostać dermatologiem

Ci, którzy chcą zostać dermatologiem, muszą przejść przez wiele kroków. Po pierwsze, muszą zdobyć tytuł licencjata z przedmiotów ścisłych. Muszą również wziąć kursy przedmedyczne, aby przygotować je do szkoły medycznej. Mogą wybrać specjalizację z biologii, chemii, fizyki lub innych przedmiotów opartych na nauce.

Po zdobyciu tytułu licencjata, muszą przejść przez szkołę medyczną. Będą brać zaawansowane kursy i praktykować medycynę pod nadzorem doświadczonych lekarzy. Muszą również uzyskać licencję na praktykowanie medycyny w swoim stanie.

Po ukończeniu szkoły medycznej, muszą przejść przez rezydenturę dermatologiczną. Rezydencja dermatologiczna to trzyletni program, który obejmuje pracę z dermatologiem i leczenie pacjentów. Program ten obejmuje ogólne szkolenie medyczne, medycynę wewnętrzną i specjalistyczne szkolenie w zakresie dermatologii. Jest to na ogół konkurencyjny program. Mieszkańcy uczestniczą w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach i są zachęcani do publikowania swoich wyników.

Po zakończeniu rezydentury, rezydenci dermatologii mogą ubiegać się o stypendia. Fellows zazwyczaj mają więcej niezależności niż mieszkańcy. Mogą wybrać pracę w prywatnych praktykach, szpitalach lub ośrodkach badawczych. Mogą również ubiegać się o udział w podyplomowym programie rezydencji dermatologicznej.

Dermatolodzy muszą również zdać egzamin Dermatology Board Examination. Egzamin jest przeprowadzany przez American Board of Dermatology. Testuje on wiedzę zdobytą w szkole i podczas szkolenia rezydenckiego. Dermatolodzy muszą zdawać egzamin co 10 lat, aby utrzymać swoją licencję.

Dermatolodzy muszą być bardzo dobrzy w rozwiązywaniu problemów. Potrzebują również doskonałych umiejętności prowadzenia dokumentacji. Powinni również cieszyć się z tego, że ludzie wyglądają dobrze. Powinni być w stanie rozpoznać objawy wielu problemów zdrowotnych i odpowiednio je leczyć.

Program rezydencji dermatologicznej obejmuje również szkolenie w zakresie chirurgii dermatologicznej, chirurgii kosmetycznej, chorób zakaźnych i reumatologii. Dermatolodzy mają również możliwość podspecjalizowania się w dermatologii dziecięcej, dermatopatologii lub innych specjalnościach.

Po ukończeniu szkoły medycznej muszą przystąpić do egzaminu United States Medical Licensing Examination (USMLE). Będą musieli również odbyć staż. Staż to roczny program, który jest również znany jako rok przejściowy. Jest to dobry sposób dla absolwentów, aby zdobyć doświadczenie i uczyć się od lekarzy w ogólnej praktyce medycznej.

Elastyczność godzin

Pomimo rosnącego zapotrzebowania na testy diagnostyczne i terapie, przewiduje się, że zatrudnienie lekarzy w dermatologii będzie rosło szybciej niż średnia. Jest to częściowo spowodowane wzrostem starzejącej się populacji. Niepokój budzi również rosnąca nierównowaga płci wśród pracowników służby zdrowia. Jednak zrozumienie preferencji zawodowych może pomóc w ewolucji systemu opieki zdrowotnej w celu lepszego dopasowania specjalizacji.

Dermatologia jako kariera jest atrakcyjnym wyborem z wielu powodów. Oferuje karierę z dobrze zdefiniowaną równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, dobry pakiet płacowy oraz możliwości badań i rozwoju. Daje również absolwentom medycyny szansę na interakcję z bardziej doświadczonymi kolegami.

Stażyści w dziedzinie dermatologii kończą podstawowe szkolenie medyczne w szpitalu lub w środowisku społecznym. Następnie kończą program rezydencki. Dermatolodzy mogą również praktykować w grupach lub samodzielnie. Dermatolodzy diagnozują i leczą choroby skóry przy użyciu różnych metod, takich jak mikroskopy i lasery. Mogą również być na wezwanie w nagłych przypadkach i mogą pracować przez wiele godzin, aby być na bieżąco z rozwojem dziedziny.

Ostatnie badanie przekrojowe 200 saudyjskich studentów medycyny wykazało, że najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze dermatologii była równowaga między życiem a pracą. Większość respondentów przyciągnęła do dermatologii satysfakcja zawodowa i finansowa.

Dermatologia jako kariera nieco się zmieniła w ciągu ostatnich kilku lat. W pierwszych latach po ukończeniu studiów dermatologia jako wybór kariery zawodowej była mniej powszechna. Jednak nowsze kohorty wybierały ją częściej. Dermatologia jest rozwijającą się specjalnością w Wielkiej Brytanii, a brytyjska Akademia Medyczna wprowadziła pewne zmiany, aby pomóc studentom medycyny w wyborze specjalności.

Dermatologia to kariera z wysokim wynagrodzeniem i długoterminowym potencjałem wzrostu. Dzięki temu jest atrakcyjnym wyborem kariery dla absolwentów medycyny z całego świata. Nadal jednak istnieją pytania bez odpowiedzi dotyczące warunków pracy dermatologów. Potrzebne są dalsze badania, aby wyjaśnić te kwestie.

Chociaż nie ma ostatecznych badań dotyczących najważniejszych czynników decydujących o wyborze dermatologii, w badaniu odnotowano trzy czynniki, które były ważniejsze dla zamierzających pracować dermatologów niż inne specjalności lekarzy szpitalnych. Czynniki te obejmowały liczbę przepracowanych godzin, środowisko pracy i styl życia.

Zapotrzebowanie na dermatologów w Indiach

Rosnąca świadomość na temat chorób skóry i interwencji medycznych napędza zapotrzebowanie na dermatologów w Indiach. Spowodowało to wzrost liczby dermatologów.

Dermatolodzy leczą choroby, problemy i kwestie kosmetyczne związane ze skórą i skórą głowy. Właściwe leczenie skóry może zapobiec poważnym chorobom i poprawić samoocenę pacjentów. Właściwe zabiegi skórne są również znane z tego, że zmniejszają widoczne efekty starzenia się.

Dermatolodzy mogą pracować w szpitalach, prywatnych klinikach, domach opieki i firmach farmaceutycznych. Dermatolodzy mają również możliwość otwarcia własnej kliniki dermatologicznej.

Dermatolodzy zarabiają dobre wynagrodzenie. Są one wypłacane od 12 lakhs do 50 lakhs rocznie. Różni się to w zależności od poziomu instytucji. Na pensję dermatologa mają również wpływ kraje zagraniczne. Dermatolodzy mogą również zdecydować się na zostanie visiting faculty.

Dermatolodzy mogą również wybrać, aby stać się dermatochirurgami, chirurgiczną podspecjalnością dermatologii. Dermatolodzy mogą również specjalizować się w transplantacji włosów.

Zazwyczaj dermatolodzy rozpoczynają swoją karierę w środowisku akademickim. Mogą również zdecydować się na pracę na oddziale dermatologii w dobrym szpitalu. Jest to mniej gorączkowe pole i oferuje dużo wolnego czasu, który można spędzić z rodziną.

Dermatolodzy są dobrze opłacani na całym świecie. Mogą zarobić do 30 lakhs do 40 lakhs rocznie. Dermatolodzy mogą również stać się ekspertami i awansować w swojej karierze pomimo konkurencji.

Dermatolodzy zazwyczaj pracują w prywatnych i rządowych szpitalach. Niektórzy dermatolodzy pracują również w firmach farmaceutycznych i klinikach kosmetycznych. Dermatolog może również zostać wizytującym wykładowcą lub otworzyć własną klinikę dermatologiczną.

Dermatolodzy muszą być również inteligentni, pracowici i cierpliwi. Muszą być w stanie pracować przez długie godziny. Powinni również mieć pozytywne nastawienie i być poinformowani o nowych osiągnięciach w dermatologii. Mogą również potrzebować mówić po angielsku.

Dermatolodzy mogą również być wolontariuszami w organizacjach non-profit, aby zdobyć wiedzę na temat zawodu. Mogą również zostać wykładowcami wizytującymi dla studentów medycyny. Wreszcie, mogą założyć klinikę dermatologiczną w swojej miejscowości i zarabiać nieograniczone kwoty.

Dermatologia rozwinęła się jako lukratywna opcja kariery w ostatnich latach. Dzięki odpowiedniemu leczeniu skóry, dermatolog może zapobiec poważnym chorobom i poprawić samoocenę i szczęście swoich pacjentów.

Koszt szkoły medycznej

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem in-state czy out-of-state, koszt szkoły medycznej dermatologii może się drastycznie różnić. Przeciętny student pierwszego roku medycyny zapłaci $ 61,023 za prywatną szkołę medyczną w 2021-22.

Studenci ukończą czteroletni program studiów licencjackich, a następnie trzyletni program rezydencji dermatologicznej. Podczas rezydencji dermatolodzy otrzymują szkolenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry, włosów i paznokci. Dowiedzą się, jak wykonywać zabiegi chirurgiczne i jak diagnozować choroby skóry.

Podczas rezydentury, rezydenci otrzymują wynagrodzenie. Zazwyczaj rezydenci dermatologii otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 40 do 50 tys. dolarów rocznie. Mogą również ubiegać się o nieograniczoną licencję medyczną, która pozwala im na praktykowanie medycyny bez ograniczeń. Mogą również ukończyć roczne lub dwuletnie stypendium w specjalnym obszarze.

Po ukończeniu rezydentury dermatologicznej, rezydenci mogą ubiegać się o certyfikację przez American Osteopathic Board of Dermatology lub American Board of Dermatology. Mogą również ubiegać się o nieograniczoną licencję w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska Akademia Dermatologii oferuje kursy online, quizy i wyzwania dotyczące przypadków. Dermatolodzy mogą zdobyć punkty CME poprzez programy online. Mogą również uczestniczyć w seminariach na żywo i programach wirtualnych profesorów online.

Niektóre szkoły dermatologiczne oferują granty lub stypendia, aby zrównoważyć koszt kursu. Inne sposoby, aby pomóc zapłacić za kurs obejmują pożyczki studenckie. Idealnie byłoby, gdyby rodzice lub opiekunowie płacili za pomocą korzystnego pod względem podatkowym planu oszczędnościowego 529 college’u lub konta CD.

Ostateczny koszt szkoły medycznej może się różnić w zależności od programu, szkoły i specjalności. Idealnie, chciałbyś zaoszczędzić pieniądze w idealnym scenariuszu, takim jak konto oszczędnościowe o wysokiej stopie zwrotu lub konto Coverdell Education Savings Account.

W Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo elitarnych szkół, takich jak Yale. Szkoły te znane są z wysokiej jakości programów i są jednymi z najlepszych szkół, do których można się udać w celu uzyskania wykształcenia medycznego. Jednak koszt uczęszczania na kurs dermatologii w Yale jest wysoki, więc studenci mogą być zmuszeni do zaciągania kredytów studenckich.

Niektóre szkoły dermatologiczne oferują programy bez czesnego dla studentów studiów licencjackich. Te programy stają się coraz bardziej powszechne. Programy te są zaprojektowane tak, aby pomóc uczniom zdobyć przewagę konkurencyjną w puli aplikacji szkoły medycznej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Odzyskiwanie przeszczepu włosów
Czytaj Dalej

Odzyskiwanie przeszczepu włosów

Niezależnie od tego, czy właśnie przeszedłeś przeszczep włosów, czy też rozważasz jego przeprowadzenie, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy na…
Przyczyny progresji skóry tłustej
Czytaj Dalej

Przyczyny progresji skóry tłustej

Bez względu na to, czy masz cerę tłustą, czy zbyt suchą, czy też zależy Ci jedynie na zapobieganiu…
Jak zrobić własną myjkę do pedicure
Czytaj Dalej

Jak zrobić własną myjkę do pedicure

Niezależnie od tego, czy planujesz dzień w spa, czy po prostu zwykłą sesję rozpieszczania w domu, możesz stworzyć…