Proces naprawczy w dermatologii

Proces naprawczy w dermatologii

Niezależnie od rodzaju zabiegu dermatologicznego, któremu zostałeś poddany, jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o procesie rekonwalescencji. To może być bardzo frustrujące, aby przejść przez tego typu leczenie, ale kluczem jest powrót do formy tak szybko, jak to możliwe. Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić ten proces.

Unikaj intensywnej aktywności fizycznej

Podczas fazy rekonwalescencji po zabiegu dermalnym, nierzadko zdarza się, że pacjent jest nieco nadgorliwy w swoim dążeniu do powrotu do normalności. Podczas gdy nie ma żadnego gniewu wszechmogącego, aby być przelane, istnieje kilka rzeczy do zrobienia, aby przyspieszyć proces. W szczególności pacjenci powinni unikać pływania w basenach, a także chlupania pod prysznicem, ponieważ są to główni kandydaci do zakażenia. Kilka dni po zakończeniu operacji pacjenci mogą ponownie napinać mięśnie. W tym czasie odzyskiwania, dobry lekarz będzie zwrócić uwagę na wszelkie działania, aby uniknąć, jak również wszelkie nietypowe obrzęki i siniaki.

Nie jest niczym niezwykłym, że pacjent może wrócić do pracy tydzień po operacji. Chociaż pacjenci będą musieli być na ich straży, aby uniknąć wszelkich potencjalnych komplikacji, pacjenci mogą wrócić do normalności w krótkim czasie. Pacjenci będą musieli przestrzegać ścisłego reżimu przez co najmniej pierwszy tydzień, a najlepiej pierwsze dwa tygodnie. Po zakończeniu tej początkowej fazy, pacjenci mogą zacząć brać udział w takich aktywnościach jak lekkie ćwiczenia w postaci energicznego spaceru, gry w golfa lub jogi. Ponadto pacjenci powinni powstrzymać się od udziału w takich czynnościach jak jogging, jazda na rowerze czy skakanie na linie.

Unikaj ekspozycji na słońce

Podczas procesu rekonwalescencji w przypadku dermatologii, ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce. Nie tylko może to spowodować uszkodzenie skóry, ale może również prowadzić do raka skóry.

Słońce emituje promienie ultrafioletowe (UV), które mogą powodować uszkodzenia skóry. Promienie UV mogą przenikać przez powietrze i odbijać się od śniegu, wody i innych powierzchni. Mogą być również pochłaniane przez atmosferę ziemską.

Oparzenia słoneczne są powszechnym objawem uszkodzenia skóry przez słońce. Powodują one uszkodzenia DNA, co może skutkować rakiem skóry. Powodują również reakcję skórną, która może powodować ból i swędzenie. Oparzenia słoneczne mogą być wywołane przez niektóre leki lub choroby autoimmunologiczne.

Jeśli nie jesteś pewien, czy doświadczasz uszkodzeń słonecznych, możesz odwiedzić dermatologa, aby ocenić swoje objawy. Mogą również zaoferować opcje naprawy, w tym zabiegi laserowe lub kriochirurgię.

Podczas procesu odzyskiwania dla dermatologii, należy unikać ekspozycji na słońce i nosić odzież ochronną. Na przykład, noszenie długich rękawów, kapelusze i filtr przeciwsłoneczny pomoże Ci chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Należy również unikać łóżek opalających. Kąpiele w solariach emitują promieniowanie UV, które zwiększa ryzyko uszkodzenia skóry przez słońce.

Unikanie światła słonecznego jest szczególnie ważne, jeśli planujesz poddać się zabiegom dermatologii estetycznej, takim jak dermabrazja, mikronakłuwanie czy peelingi chemiczne. Zabiegi te mogą spowodować, że Twoja skóra stanie się fotowrażliwa, przez co będzie bardziej podatna na działanie promieni słonecznych.

Najlepszym sposobem ochrony skóry przed słońcem jest codzienne stosowanie kremu z filtrem. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, o SPF 30 lub wyższym. Należy również nakładać krem z filtrem co 80 minut.

Unikanie słońca jest szczególnie ważne, jeśli masz skłonność do raka skóry. Jeśli jesteś osobą wysokiego ryzyka, powinieneś zobaczyć dermatologa na samokontrolę. Mogą one dostarczyć Ci wskazówek, jak badać skórę w domu.

Uszkodzenia słoneczne mogą powodować drobne linie, zmarszczki i plamy starcze. Możesz również zauważyć oparzenia słoneczne, które mogą prowadzić do infekcji. Oparzenia słoneczne prowadzą również do powstawania blizn. Oparzenia słoneczne można leczyć stosując chłodne okłady i środki nawilżające.

Plan diety w okresie rekonwalescencji po dermatologii

Opracowanie planu diety w okresie rekonwalescencji po dermatologii jest ważną częścią leczenia pacjentów. Wiele osób z problemami skórnymi jest zainteresowanych zmianą diety, wierząc, że pomoże to ich kondycji. Dermatolog powinien być w stanie zapewnić pacjentom dobrze zbadany i informacyjny plan zmiany diety.

Początkowo zalecenia powinny być formułowane w porozumieniu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Można również skonsultować się z dietetykiem, który przedstawi konkretne sugestie dotyczące zmiany diety pacjenta. Niektórzy pacjenci wahają się przed zmianą diety, uważając, że trudno jest unikać pewnych pokarmów. W rzeczywistości, zmiany w diecie mogą pomóc pacjentom z niektórymi chorobami dermatologicznymi, a nawet mogą pomóc zapobiec wystąpieniu choroby w pierwszej kolejności.

Jednym z najczęstszych powodów zmiany diety pacjenta jest pomoc w zwalczaniu zapalnych chorób skóry. Przewlekły stan zapalny został powiązany z wieloma poważnymi warunkami zdrowotnymi. Stan ten utrzymuje organizm w wysokiej gotowości, utrzymując ciało w ciągłym stanie obrony. Dieta, która jest przeciwzapalna może pomóc zmniejszyć tworzenie tłuszczu trzewnego i produkcję insuliny, co może obniżyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych. Korzystna może być również dieta o niskiej zawartości tłustych pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym (IG). Ten rodzaj diety zaleca spożywanie świeżych owoców i warzyw jako głównego źródła węglowodanów. Dieta bogata w warzywa może również oferować ochronę przed rakiem.

Oprócz unikania pokarmów promujących stan zapalny, pacjenci powinni również unikać pokarmów o wysokiej zawartości cukru, które mogą być szkodliwe dla skóry. Smażone pokarmy i pokarmy, które zawierają dużo olejów lub substancji chemicznych, mogą być również szkodliwe. Produkty mleczne są również wysokie w cukier, i zawierają syntetyczne hormony i inne substancje chemiczne, które nie są dobrze trawione w przewodzie pokarmowym. Na szczęście istnieje wiele pokarmów, które są przeciwzapalne, takich jak owoce, warzywa, orzechy i nasiona. Pokarmy te pomagają organizmowi zwalczać obcych najeźdźców.

W przypadku pacjentów z chorobą skóry, która jest podatna na przewlekłe stany zapalne, takie jak atopowe zapalenie skóry, zespół rybiego zapachu, łuszczyca i wysypki, plan diety na powrót do zdrowia po dermatologii może pomóc w zmniejszeniu tych objawów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wypełnić brwi
Czytaj Dalej

Jak wypełnić brwi

Niezależnie od tego, czy masz pracę, w której musisz wypełnić brwi, czy po prostu szukasz, aby twoje brwi…