<strong>Odzyskaj utraconą jędrność skóry dzięki mezoterapii kolagenowej</strong>

Odzyskaj utraconą jędrność skóry dzięki mezoterapii kolagenowej

Kolagen to białko, które odpowiada za prawidłowe napięcie skóry. Wraz z wiekiem naturalne pokłady kolagenu stopniowo się wyczerpują. Zmarszczki powstałe na skutek utraty tego składnika można skutecznie skorygować. Pozwalają na to takie zabiegi, jak mezoterapia kolagenowa Nithya. Zabieg ten ma działanie zarówno odmładzające, jak i profilaktyczne, dzięki czemu mogą skorzystać z niego osoby w każdym wieku. Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową kolagenem?

Jaką rolę odgrywa kolagen w skórze?

Kolagen to, obok elastyny, najważniejsze białko, odpowiadające za zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry. Odpowiada za elastyczność, gęstość i jędrność tkanki. Kolagen stanowi około 90% skóry właściwej i występuje w niej w postaci podłużnych włókien strukturalnych. Dzięki zdolności wiązania wody zapewnia cerze odpowiednie nawodnienie. Bierze udział w procesach regeneracyjnych, przyspiesza gojenie się ran, tworzy blizny oraz sprzyja odbudowie tkanki łącznej. Z wiekiem ilość i wytrzymałość włókien kolagenowych w skórze słabnie. Każdego roku, począwszy od 20. roku życia, tracimy około 1,5% kolagenu. Rezultatem są zmarszczki, które mogą pojawić się już nawet przed trzydziestką.

Co to jest mezoterapia kolagenowa?

Mezoterapia kolagenowa Nithya to wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu w skórę specjalnego preparatu na bazie kolagenu. W skład produktu wchodzą substancje pochodzenia biologicznego, które strukturalnie są najbardziej zbliżone do kolagenu produkowanego przez ludzki organizm. Preparat składa się z mikrocząsteczek heterologicznego kolagenu typu I, który został wyizolowany przy użyciu innowacyjnej technologii. Substancja ta zachowała naturalną strukturę potrójnej helisy, masę cząsteczkową i sekwencję łańcucha, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia alergii czy innych powikłań.

Sam zabieg wygląda jak klasyczna mezoterapia igłowa. Polega na iniekcyjnym wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry. Procedura wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Kuracja jest dobrze tolerowana przez organizm, dlatego mezoterapia kolagenowa nie wymaga rekonwalescencji. Optymalne rezultaty osiągane są po przeprowadzeniu 2-3 zabiegów z zachowaniem 2-tygodniowych odstępów.

Mezoterapia kolagenowa Nithya – efekty

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, mezoterapia twarzy jest zabiegiem iniekcyjnym, który wzmacnia naturalną zdolność skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki zastosowaniu preparatu Nithya można dostarczyć skórze dodatkową porcję tej substancji, dzięki czemu efekty pojawiają się szybciej i są bardziej spektakularne.

Mezoterapia kolagenowa poprawia ogólną kondycję skóry w obrębie leczonego obszaru, co skutkuje naturalnie wyglądającymi rezultatami:

  • zrewitalizowana skóra, 
  • redukcja zmarszczek i odmłodzenie twarzy,
  • intensywne nawilżenie,
  • wygładzenie niedoskonałości wokół oczu, 
  • wymodelowanie twarzy w obszarach takich jak policzki, 
  • odmłodzenie skóry na dekolcie.

Dzięki zastosowaniu mezoterapii kolagenowej można skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry, uruchamiając produkcję nowych włókien kolagenowych. Z tego względu zabieg ten stosuje się w celu odmłodzenia skóry, ale też profilaktycznie. Nithya do pewnego stopnia zatrzymuje proces starzenia i zapoczątkowuje aktywną syntezę substancji regeneracyjnych w skórze. Efekty mezoterapii kolagenowej są długotrwałe i utrzymują się nawet do 12 miesięcy.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak naturalnie pozbyć się blizn
Czytaj Dalej

Jak naturalnie pozbyć się blizn

Stosowanie odpowiedniego rodzaju produktów do pielęgnacji skóry, aby pomóc w pozbyciu się blizn, może być bardzo skuteczne. Obejmuje…
CoolSculpting Vs Liposuction
Czytaj Dalej

CoolSculpting Vs Liposuction

Czy szukasz sposobu na utratę tłuszczu, lub po prostu chcesz wiedzieć, jaka jest różnica między CoolSculpting i Liposuction,…