Jak znaleźć wykwalifikowanego chirurga ucha

Jak znaleźć wykwalifikowanego chirurga ucha

Niezależnie od tego, czy cierpisz na utratę słuchu, infekcje ucha, czy też inne rodzaje problemów z uszami, chirurg ucha jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o uzyskanie potrzebnego leczenia. Ale skąd wiesz, którego lekarza wybrać?

Specjalista laryngolog

Specjaliści laryngolodzy to lekarze przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia zaburzeń ucha, nosa i gardła. Wykonują również operacje w celu naprawy i odbudowy niepewnych struktur w tych obszarach. Są również biegli w diagnozowaniu i leczeniu alergii, astmy, zatokowych bólów głowy, bezdechu sennego oraz nowotworów głowy i szyi.

Najlepszym sposobem na znalezienie specjalisty ENT jest odrobienie pracy domowej. Badania online mogą być pomocne, ale może trzeba odwiedzić kilka biur, aby znaleźć lekarza, z którym czujesz się komfortowo. Dobrym wyborem jest również lekarz, który ma powiązania ze szpitalem. Wiele firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne ma w swojej sieci określonych otolaryngologów.

Najważniejszą informacją, którą musisz znać jest to, jak duże doświadczenie ma lekarz. On lub ona powinna być w stanie zapewnić Ci kilka przykładów, jakie rodzaje procedur wykonali. Następnie, można zapytać, czy są one certyfikowane przez American Board of Otolaryngology. Jest to prestiżowy certyfikat, który wskazuje, że lekarz przeszedł przez dodatkowe szkolenie i ma konkretny obszar wiedzy.

Kolejną ważną informacją, którą powinieneś znać, jest to, jakie rodzaje ubezpieczeń akceptuje lekarz. Niektóre usługi wymagają wstępnego zatwierdzenia i będziesz musiał to wiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Możesz również sprawdzić u swojego lekarza pierwszego kontaktu, czy poleca on konkretnego laryngologa. Lekarz laryngolog, którego wybierzesz, będzie istotną częścią Twojego zespołu opieki zdrowotnej. Ważne jest, aby znaleźć lekarza, z którym czujesz się komfortowo i który może zapewnić Ci wysokiej jakości opiekę, której potrzebujesz.

Dobrym pomysłem jest również zapytanie lekarza o jakość jego postawy przy łóżku. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie lekarz ma łagodną, uprzejmą osobowość.

Będziesz także chciał wiedzieć, jakie usługi laryngologiczne oferuje lekarz i co pokrywa firma ubezpieczeniowa. Tego typu pytania pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, gdy otrzymasz ubezpieczenie zdrowotne.

Specjalista laryngolog o najlepszej reputacji będzie prawdopodobnie zlokalizowany w szpitalu, który znajduje się blisko Twojego domu.

Leczenie schorzeń ucha

Niezależnie od tego, czy masz zwykłą infekcję ucha, czy skomplikowane schorzenie, takie jak rak, wykwalifikowany chirurg ucha może je leczyć. Lekarze są w stanie opracować narzędzia do badania i leczenia chorób ucha, nosa i gardła od XIX wieku.

Wykwalifikowany chirurg ucha może leczyć warunki, takie jak przewlekłe zapalenie zatok, utrata słuchu, zawroty głowy, infekcje ucha i alergie. Może również przepisać leki i dokonać zmian w stylu życia, aby pomóc złagodzić stan. Mogą również chirurgicznie umieścić rurki w uszach, aby pomóc Ci usłyszeć i odprowadzić płyn.

Mogą również zalecić aparaty słuchowe i specjalistę od słuchu, aby pomóc Ci lepiej słyszeć. Mogą również dać ci zastrzyki przeciw alergii lub doradzić, jak unikać alergii.

Mogą również przeprowadzić operację, aby pomóc w leczeniu warunków takich jak utrata słuchu, infekcje ucha, cholesteatoma lub problemy z równowagą. Operacja może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Chirurg może odbudować obwisłą lub uszkodzoną błonę bębenkową za pomocą przeszczepu tkanki lub tłuszczu z innej części ucha. Może on również naprawić duże rozdarcie w bębenku. Tympanoplastyka może być wykonana w warunkach ambulatoryjnych, ale pacjent może wymagać unikania dmuchania nosa przez kilka dni.

Lekarze mogą również przeprowadzić operację poszerzenia przewodów usznych, które są przewodami łączącymi ucho środkowe z tylną częścią gardła. Przewody te normalnie otwierają się i zamykają podczas żucia i ziewania. Jeśli rurki są zwężone, lekarze mogą wykonać zabieg zwany tracheostomią, który tworzy otwór przez szyję do tchawicy.

Lekarz może również wymagać wykonania zabiegu chirurgicznego w celu usunięcia błony bębenkowej, w której występuje cholesteatoma. Cholesteatoma to stan, który uszkadza błonę bębenkową i może powodować utratę słuchu. Chirurg może usunąć cholesteatoma w znieczuleniu ogólnym.

Lekarze ci mogą również wykonywać operacje rekonstrukcyjne i plastyczne twarzy w celu leczenia nieprawidłowości w obrębie twarzy, nosa i gardła. Mogą również leczyć nowotwory głowy i szyi.

Lekarze ci mogą również leczyć warunki takie jak guzy nerwu akustycznego, problemy z równowagą i szumy uszne. Mogą również leczyć infekcje ucha, trudności wokalne oraz choroby tarczycy i przytarczyc.

Podspecjalność chirurgiczna

ENT, czyli otorynolaryngologia, to specjalizacja medyczna, która skupia się na wnętrzach ucha. Obejmuje to zabiegi dla funkcjonalnych i kosmetycznych zaburzeń ucha, nosa i gardła oraz ucha środkowego. Chirurdzy laryngologiczni mogą zobaczyć od 8 do 12 pacjentów w klinice dziennej lub popołudniowej. Ogólnie rzecz biorąc, chirurgia laryngologiczna jest zabiegiem elektywnym.

Najlepsze jest to, że otorynolaryngolodzy są jednymi z najbardziej szanowanych lekarzy w swoich dziedzinach. Cieszą się również doskonałą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym w porównaniu z ich braćmi nieposiadającymi specjalizacji. Typowe pół dnia w teatrze może obejmować trzy lub więcej operacji, począwszy od prozaicznych do dziadka z nich wszystkich. Specjalizacja medyczna jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają nowego powołania zawodowego. Szkoła med i tor rezydencji są zarówno dobre miejsca, aby spojrzeć, jak i szpitale specjalistyczne. Lekarze laryngolodzy będą mieli korzyści z najwyższej klasy personelu medycznego do czerpania z, jak również dobry system wsparcia w postaci dużego scentralizowanego personelu administracyjnego. Poza tym, pole jest bardzo konkurencyjne i szczyci się jednymi z najlepszych i najzdolniejszych w kraju starszych studentów medycyny i mieszkańców. Jeśli rozważasz karierę w tej dziedzinie, upewnij się, że pytasz o program szkolenia rezydencji przede wszystkim. Będziesz zaskoczony jakością szkolenia i ilością czasu, jaki możesz spodziewać się spędzić w terenie.

Otolaryngolodzy są również znani ze swojej przyziemnej natury. To dobra rzecz, ponieważ nie jest zaskoczeniem, że większość z nich faktycznie wykonuje swoją najlepszą pracę w środowisku, które zachęca do współpracy. Chirurdzy laryngologiczni będą prawdopodobnie proszeni o udział w zespołach wielodyscyplinarnych, w tym tych, których zadaniem jest zarządzanie opieką nad pacjentem.

Wrodzone zaburzenia ucha zewnętrznego i wewnętrznego

W uchu można znaleźć różne malformacje. Te malformacje mogą być genetyczne lub nabyte. Są one również znane jako wady wrodzone. Mogą one wystąpić w czasie ciąży lub w dzieciństwie. Wpływają one na funkcję ucha i mogą powodować upośledzenie społeczne. Mogą również wpływać na kształt ucha. Niektóre z nich są tymczasowe, podczas gdy inne wymagają interwencji medycznej.

Wrodzone zaburzenia ucha mogą być wynikiem genetyki, czynników środowiskowych lub niedoborów żywieniowych. Mogą też występować w skojarzeniu z innymi zespołami wad rozwojowych. Jeśli podejrzewasz, że u Ciebie lub Twojego dziecka może występować określony zespół, powinieneś skonsultować się z lekarzem w celu wykonania molekularnych badań genetycznych.

Wrodzone deformacje uszu występują u 6 do 45 procent urodzonych dzieci. Mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Istnieje możliwość zapobiegania powstawaniu tych wad wrodzonych. Należy zadbać o odpowiednie spożycie kwasu foliowego i jodu przed i w czasie ciąży.

Wrodzone anomalie uszu mogą być leczone chirurgicznie. Zabieg ten jest zazwyczaj przeprowadzany w szpitalu, w którym urodziło się Twoje dziecko. Aby skorygować ucho, należy wykonać trzy do czterech zabiegów w ciągu kilku miesięcy. Uszy zostaną zakotwiczone do głowy za pomocą tytanowych śrub.

Niektóre z objawów wrodzonych deformacji uszu obejmują wystające uszy, nieprawidłowości w kształcie uszu i brak kanału słuchowego. W niektórych przypadkach, proteza ucha może być skonstruowana jako lustrzane odbicie normalnego ucha.

Inne wady wrodzone są spowodowane czynnikami zakaźnymi i żywieniowymi. Szczepienia są skutecznym sposobem zapobiegania wadom wrodzonym. Dzieci, które urodzą się z tymi wadami mogą wymagać również interwencji medycznej. Przyczyny tych wad wrodzonych nie są w pełni poznane.

Mikrotia jest częstą wadą wrodzoną ucha zewnętrznego. Jest to choroba dziedziczna, która zwykle pojawia się w pierwszym trymestrze ciąży. Mikcja może powodować trudności ze słyszeniem. Jednak większość dzieci z mikrotią nie jest głucha. Zwykle dotyczy jednego ucha i występuje częściej u mężczyzn.

Atresia auris congenita jest kolejną częstą formą wady ucha. Może dotyczyć zarówno ucha zewnętrznego, jak i środkowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane