Jak znaleźć dobrego kolorystę włosów

Jak znaleźć dobrego kolorystę włosów

Niezależnie od tego, czy masz nowe cięcie czy zmieniasz kolor włosów, znalezienie dobrego kolorysty jest ważne. Przy wyborze kolorysty włosów jest kilka wskazówek, o których należy pamiętać.

Doświadczenie to nie wszystko

Wybór kolorysty włosów to nie tylko kwestia wyboru osoby z największymi referencjami. Często najlepszą osobą do tej pracy jest ktoś, kto dopiero zaczyna. Dzieje się tak dlatego, że jest większe prawdopodobieństwo, że będzie ona w stanie dokonać niezbędnych poprawek.

Na przykład wiele osób pyta fryzjera, od ilu lat obcina włosy. Jednak lata za fotelem nie są tak ważne jak doktorat z pielęgnacji włosów.

Wybierając fryzjera, ważne jest, aby znaleźć kogoś, kto zna tajniki koloryzacji włosów. To obejmuje bycie w stanie naprawić błędy kolorystyczne i upewnić się, że kolor będzie trwały. Powinien również posiadać wiedzę na temat arkuszy danych bezpieczeństwa materiałów (MSDS) dołączonych do swoich produktów.

Wybierając fryzjera, nie bój się zadawać pytań. Choć nie trzeba prosić o zrobienie czegoś, na czym się nie zna, zawsze warto zapytać. Nie chcesz przecież zostać zaskoczony i znaleźć się ze złą fryzurą.

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, jakie są ich specjalności. Może to być wszystko, od eksperta w balayage do artysty pixie cut. Warto również upewnić się, że są oni na bieżąco z najnowszymi trendami. Fryzjer, który nie wie nic o aktualnych trendach, nie będzie w stanie zapewnić Ci najnowszych strzyżeń lub zabiegów koloryzacji.

Najlepsi koloryści potrafią sprawić, że będziesz wyglądać jak najlepiej bez większego bólu. Są przeszkoleni w używaniu odpowiednich produktów dla Twoich włosów oraz w dobieraniu koloru do Twojej skóry głowy. Zrozumieją również, kiedy nadszedł czas, aby zdjąć kolor.

Najlepsi koloryści włosów również wiedzą, jakie są najlepsze kolory dla Twojego odcienia skóry. Nie chcesz otrzymać koloru, który jest zbyt ciemny dla Twojej karnacji lub zbyt jasny. Wybierz kolor, który jest zbliżony do Twojego naturalnego odcienia. Z czasem możesz nawet zmienić kolor na jaśniejszy lub ciemniejszy.

Na koniec dowiedz się, czy oferują one jakieś zachęty do lojalności. Może to obejmować karty dziurkowane, specjalne promocje, a nawet zniżkę dla polecających.

Słowo z ust jest najlepszym sposobem na promowanie stylistów

Korzystanie z mediów społecznościowych może pomóc salonowi uzyskać słowo na zewnątrz. Ważne jest jednak, aby podejść do tego z biznesowym nastawieniem. Celem jest przekonanie ludzi do odwiedzenia Twojego salonu poprzez pokazanie najlepszych stron Twojej działalności.

Silna obecność w Internecie jest równie ważna jak marketing ustny. Dzięki niej Twój salon może szybko nawiązać kontakt z klientami. Pozwala również na budowanie swojej marki.

Wykorzystaj media społecznościowe do promowania specjałów i ofert. Możesz stworzyć zachęty dla pierwszych klientów, a nawet zaoferować zniżki dla grup.

Możesz również oferować specjalne promocje podczas świąt. Mogą to być promocje w sklepie lub online. Możesz rozdawać karty podarunkowe lub próbki produktów. Na specjalne okazje możesz zaoferować darmowe zajęcia, które nauczą ludzi jak lepiej się opalać.

Poproś klientów o pozostawienie recenzji. Można to zrobić poprzez Listen360 lub poprzez swoją stronę w mediach społecznościowych. Następnie, możesz wykorzystać te recenzje do promowania swojej firmy.

Możesz również zaoferować rabaty dla polecających. Może to być dla klientów, którzy polecają innych, lub dla Twoich klientów, którzy przyprowadzają przyjaciół.

Możesz również zaoferować nagrody za wykonanie pewnych zadań. Mogą one obejmować przekazanie części swoich dochodów na cele charytatywne. Na przykład możesz zaoferować bezpłatne usługi dla osób bezdomnych. Są to świetne sposoby, aby twój salon czuł się dobrze o sobie.

Możesz również użyć Instagrama do promowania swojego salonu. Możesz użyć hashtagu #mysalon, który sprawia, że twoje treści są łatwo wyszukiwane. Ponadto, za pośrednictwem Instagrama możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio w salonie.

Możesz również zaoferować darmowe warsztaty. Jest to świetny sposób na sprowadzenie nowych klientów. Pomoże Ci to również połączyć się ze swoją społecznością.

Możesz także tworzyć filmy na YouTube lub Instagramie, aby promować swój salon. Możesz stworzyć krótkie filmy, które wyjaśniają Twoje specjalności lub dają wycieczkę po Twoim salonie. Upewnij się, że masz dobre tło i odpowiednie światło.

Możesz również rozdawać kupony rabatowe instore lub online. Możesz je wręczyć klientom przed wyjściem z salonu. To zachęci ich do powrotu i wypróbowania kolejnych produktów.

Unikaj oszukiwania stylisty fryzur

Dbanie o zadowolenie fryzjera to dobry pomysł. Klient, który jest zadowolony z koloru to klient, który prawdopodobnie będzie nadal odwiedzał salon. Twój kolorysta może nawet zasugerować inne salony, ale nie martw się, większość stylistów jest wdzięczna za każdy biznes, który może dostać.

Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru, powinieneś być szczery ze swoim stylistą na ten temat. Powinnaś powiedzieć mu, że wolałabyś koloryzację niewymagającą konserwacji. Stylista może również ostrzec Cię przed domowymi zabiegami koloryzacji, które są nieco droższe. Rozmowa na ten temat może być nieco krępująca, ale jeżeli będziesz szczera ze swoim fryzjerem, będzie on zadowolony z tego, że nadal będziesz farbować swoje włosy.

Zatrudnienie nowego stylisty może być przerażające. Możesz obawiać się, że nie spodoba Ci się nowy kolor lub że nie będzie Cię stać na produkty nowego stylisty. Jeśli jednak powiesz styliście o swoich obawach związanych z kosztem koloryzacji, nie powinnaś się martwić, że nowy stylista użyje gorszych produktów lub zetnie Twoje włosy na nieatrakcyjną długość. Nowy stylista będzie zadowolony z kontynuacji koloryzacji i będzie chciał zatrzymać Cię jako klientkę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najważniejsze mity dotyczące botoksu
Czytaj Dalej

Najważniejsze mity dotyczące botoksu

Niezależnie od tego, czy rozważasz zastosowanie Botoxu, czy też już poddajesz się zabiegom, możesz chcieć poznać najważniejsze mity…
CoolSculpting Vs Liposuction
Czytaj Dalej

CoolSculpting Vs Liposuction

Czy szukasz sposobu na utratę tłuszczu, lub po prostu chcesz wiedzieć, jaka jest różnica między CoolSculpting i Liposuction,…
Jak kręcić włosy
Czytaj Dalej

Jak kręcić włosy

Niezależnie od tego, czy chcesz nosić włosy proste czy kręcone, powinnaś wiedzieć, że istnieje wiele różnych sposobów na…