Jak pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry może korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie

Jak pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry może korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie

Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry AntiAging może pomóc Ci zwalczyć oznaki starzenia, zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, a nawet poprawić ogólny stan zdrowia. Ale skąd możesz wiedzieć, czy dany produkt naprawdę zadziała w Twoim przypadku?

Złuszczanie

Włączenie złuszczania do rutynowej pielęgnacji skóry może poprawić jej ogólny stan. Proces złuszczania może pomóc w usunięciu martwych komórek skóry, które mogą zatykać pory i sprawiać, że skóra wygląda na matową i postarzałą. Proces ten może również zwiększyć skuteczność miejscowych produktów do pielęgnacji skóry.

Proces ten może również poprawić elastyczność Twojej skóry. Może również pomóc odblokować pory i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Niektórzy ludzie wolą stosować połączenie eksfoliacji fizycznej i chemicznej. Eksfoliacja fizyczna polega na stosowaniu peelingu. Peeling może być mechanicznym środkiem złuszczającym lub może wykorzystywać perełki lub mikrogranulki. Peelingi te są często stosowane na mokrą skórę.

Jeśli stosujesz fizyczne środki złuszczające, upewnij się, że są one łagodne. Nadmierne złuszczanie może spowodować uszkodzenie skóry. Aby tego uniknąć, używaj peelingu tylko kilka razy w tygodniu.

Do złuszczania chemicznego używaj produktów z kwasem glikolowym lub innymi kwasami AHA. Usuną one martwe komórki skóry i umożliwią przenikanie substancji nawilżających w głąb skóry. Składniki te są również dobre dla osób z tłustą skórą. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu ilości wybuchów trądziku.

Ważne jest również stosowanie odpowiedniej techniki złuszczania. Nadmierne złuszczanie może spowodować podrażnienie skóry, co może pogorszyć jej wygląd.

Aby wybrać najlepszą metodę złuszczania dla swojej skóry, skonsultuj się z certyfikowanym dermatologiem. Najlepsza metoda złuszczania zależy od rodzaju skóry i codziennej rutyny.

Witamina C

Stosowanie witaminy C w pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry może pomóc w ochronie skóry przed słońcem i innymi czynnikami środowiskowymi. Pomaga również zmniejszyć zaczerwienienia i poprawić koloryt skóry.

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który zmniejsza uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Te rodniki to niesparowane elektrony, które są chemicznie niestabilne. Wolne rodniki powodują przedwczesne starzenie się, raka skóry i matowienie. Antyoksydanty chronią skórę przed wolnymi rodnikami i opóźniają uszkodzenia komórek.

Korzyści płynące ze stosowania witaminy C obejmują poprawę ogólnego kolorytu skóry, zmniejszenie przebarwień i rozjaśnienie skóry. Ten antyoksydant jest dostępny w wielu produktach do stosowania miejscowego. Może być również przyjmowany jako suplement.

Witaminę C najlepiej stosować w postaci preparatów do stosowania miejscowego. Należy ją nakładać na czystą skórę przed nałożeniem kremu nawilżającego. W zależności od produktu, może być konieczne stosowanie jej kilka razy dziennie.

Produkty z witaminą C są często dostępne w postaci serum i należy wybrać serum o zawartości co najmniej 5% do 20% składnika aktywnego. Wyższe stężenia mogą być drażniące dla skóry.

Witamina C jest antyoksydantem, który pomaga chronić skórę przed promieniami UV. Ponadto może zmniejszyć ciemne plamy i hiperpigmentację. Zmniejsza również zaczerwienienia i stany zapalne. Może przyspieszyć gojenie się ran.

Wykazano, że witamina C pomaga w elastyczności skóry. Działa poprzez przyspieszenie produkcji elastyny, składnika krytycznego dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry.

Retinol

Stosowanie retinolu w pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom, zatkanym porom, a nawet trądzikowi. Składnik ten działa poprzez stymulację obrotu komórkowego, co prowadzi do zdrowszej, czystszej skóry.

Retinol można kupić bez recepty. Jest to pochodna witaminy A, która jest wchłaniana przez skórę. Promuje produkcję kolagenu, co pomaga zachować młodą i zdrową skórę.

Retinol jest bezpieczny dla wszystkich kolorów skóry. Może jednak powodować podrażnienia i łuszczenie się skóry. Aby temu zapobiec, przed zastosowaniem produktu należy użyć delikatnego środka oczyszczającego. Ponadto, najlepiej jest przechowywać produkt w chłodnym, ciemnym miejscu.

Jeśli stosujesz retinol po raz pierwszy, najlepiej zacząć od małej dawki. Możesz zacząć od nakładania niewielkiej ilości produktu na mały obszar skóry, taki jak czoło, przez kilka tygodni. Następnie możesz dodawać jeden produkt na raz, aż Twoja skóra będzie się dobrze czuła ze stosowaniem retinolu.

Retinol i pielęgnacja skóry przeciwstarzeniowej mogą również przynieść korzyści Twojemu zdrowiu, pomagając zmniejszyć stan zapalny. Jeśli cierpisz na łuszczycę, miejscowo stosowany retinol może pomóc w poprawie stanu zdrowia. Może również zmniejszyć nieprawidłowe złuszczanie się skóry.

Jeśli używasz retinolu lub jakiejkolwiek innej przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry, zawsze powinnaś nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz używać produktu w nocy.

Peptydy

Dodanie peptydów do rutynowej pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry może pomóc Twojej skórze wyglądać i czuć się młodziej. Peptydy mogą być stosowane na wiele sposobów, w tym w serum, balsamach i kremach nawilżających.

Peptydy działają na wielu różnych poziomach, od poprawy kolorytu skóry po wspomaganie gojenia. Mogą również pomóc w poprawie wyglądu drobnych linii i zmarszczek.

Peptydy składają się z aminokwasów i są małymi cząsteczkami, które są wchłaniane przez skórę. Cząsteczki te są wykorzystywane do wspierania produkcji kolagenu i elastyny, a także do wzmacniania bariery ochronnej skóry.

Uważa się również, że peptydy mają łagodny efekt podobny do Botoxu, co jest świetne, jeśli chcesz zapobiec lub spowolnić starzenie. Te cząsteczki mogą również pomóc wygładzić drobne linie i zmarszczki, dzięki czemu Twoja skóra wydaje się pulchniejsza.

Peptydy są najczęściej stosowane w balsamach i serum bez spłukiwania. Ponieważ peptydy mają mniejsze cząsteczki, mogą być łatwo wchłaniane przez skórę. Dzięki temu idealnie nadają się do stosowania w kremach nawilżających typu leave-on.

Peptydy są również stosowane w preparatach do mycia twarzy, choć nie są one tak skuteczne jak serum czy krem nawilżający, ponieważ są stosowane przez krótszy okres czasu.

Peptydy są często sparowane z antyoksydantami. Antyoksydanty są stosowane w celu przeciwdziałania potencjalnie niebezpiecznym cząsteczkom, takim jak wolne rodniki. Retinol, forma witaminy A, również przyspiesza obrót komórek skóry. To sprawia, że jest to potężny duet do walki z powszechnymi dolegliwościami starzejącej się skóry.

Peptydy są również znane ze współpracy z witaminą C. W połączeniu, przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, podczas gdy peptydy pomagają w naprawie komórek skóry.

Promienie UVA/UVB

Zrozumienie promieni UVA i UVB oraz ich roli w procesie starzenia może być pomocne dla Twojego zdrowia. Promienie UV nie są widoczne dla ludzkiego oka, ale mogą wpływać na skórę i znajdującą się pod nią tkankę łączną. Promienie UVA mają większą długość fali niż promienie UVB i mogą wnikać głębiej w skórę. Powodują one fotouszkodzenia, zmarszczki i oparzenia słoneczne.

Intensywność promieni UVA i UVB zmienia się w ciągu dnia. Promienie te są najsilniejsze wiosną i latem, ale są również obecne jesienią i zimą. Intensywność promieniowania zmienia się również w zależności od pory dnia i miejsca. Promienie UVA są szczególnie szkodliwe dla oczu i skóry na większych wysokościach.

Promienie UVA mogą przenikać przez warstwę ozonową i docierać do skóry głębiej niż promienie UVB. Powodują one fotouszkodzenia, zmarszczki, oparzenia słoneczne i przebarwienia. Mogą również powodować uszkodzenia DNA. Mogą prowadzić do starzenia się i raka skóry.

Promienie UVB są słabsze w zimie, ale nadal mogą powodować uszkodzenia skóry. Są one główną przyczyną oparzeń słonecznych. Możesz zapobiec ich uszkodzeniu skóry nosząc ubranie z długim rękawem, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Pomocne jest również noszenie kapelusza z szerokim rondem.

Promienie UVA i UVB mogą również powodować uszkodzenia oczu. Pod wpływem promieni UVA i UVB białka oka zaczynają gromadzić pigmenty. Powoduje to zmętnienie widzenia i może prowadzić do zaćmy.

Mycie rąk

Praktykowanie dobrego mycia rąk przy pielęgnacji skóry anti-aging może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i urodę. Oprócz usuwania zarazków, dobra rutyna mycia rąk może sprawić, że Twoje dłonie będą miękkie i nawilżone.

Dłonie są często pierwszymi obszarami, na których pojawiają się oznaki starzenia. Dlatego też należy poświęcić im szczególną uwagę. Ważne jest również, aby używać odpowiedniego rodzaju środka do czyszczenia rąk, aby utrzymać je w zdrowiu i wolne od zarazków.

CDC zaleca mycie rąk przez co najmniej 20 sekund. Należy również szorować grzbiety i palce rąk, dłonie i pod paznokciami.

Wybierając dobry środek do mycia rąk, szukaj produktów z delikatnymi składnikami. Unikaj mydeł, które zawierają ostre substancje drażniące. Mogą one wywołać naturalną wrażliwość skóry i sprawić, że będziesz bardziej podatna na infekcje bakteryjne.

Szukaj również produktów z filtrem SPF. To ochroni Twoje ręce przed promieniami UV, które mogą powodować uszkodzenia skóry. Jeśli często obsługujesz brudne naczynia, możesz rozważyć użycie nawilżającego kremu do rąk, który pomoże utrzymać ich nawilżenie.

Dobrym pomysłem jest również używanie żeli do rąk zamiast mydła. To ostatnie może zawierać wysokie stężenie siarczanów. Związki te działają drażniąco na skórę i mogą pozostawić ją spierzchniętą.

Myjąc ręce, pamiętaj, aby używać mydła, które ma łagodne pH. pH mydła może się różnić w zależności od marki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze podkłady do makijażu oczu
Czytaj Dalej

Najlepsze podkłady do makijażu oczu

Czy jesteś nowy w makijażu lub po prostu szukasz wypróbować nowy podkład, oto niektóre z najlepszych podkładów do…
Jak wybrać odpowiedni makijaż brwi
Czytaj Dalej

Jak wybrać odpowiedni makijaż brwi

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem czy ekspertem, jeśli szukasz wskazówek, jak wybrać odpowiedni makijaż brwi, trafiłeś we…
Jak wybrać właściwego chirurga laserowego
Czytaj Dalej

Jak wybrać właściwego chirurga laserowego

Wybór odpowiedniego chirurga laserowego dla Ciebie może być bardzo ważny, jeśli chcesz mieć laserową operację oczu. Istnieje wiele…