jak szybko schudnąć skutecznie i prosto?

Wiele osób marzy o idealnej sylwetce. Jednak aby schudnąć nie wystarczy tylko trzymać się diety. Należy również zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. W odchudzaniu pomocne są także suplementy diety, których dzisiaj na rynku jest wiele, ale tak naprawdę w odchudzaniu najważniejsze jest zaangażowanie i wytrwałość. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać oczekiwany efekt. Odchudzanie to długofalowy proces. W przeciągu tygodnia nie powinno tracić się więcej niż kg. Różnicę można poczuć tak naprawdę dopiero po dwóch tygodniach.

Im zdrowsza i bardziej zrównoważona będzie dieta, tym większe szanse na sukces. Oczywiście nie chodzi tutaj o głodówkę, dobrze jest również wspomóc się suplementami, które pomagają w walce z nadmierną tkanką tłuszczową oraz przyczyniają się do zwiększenia naszego metabolizmu – to on, gdy jest zbyt słaby mocno wpływa na naszą tendencję do tycia.

Połącz ze sobą:

  • dobrą dietę
  • aktywność fizyczną
  • wsparcie swojego organizmu suplementami na odchudzanie

Skuteczne odchudzanie

Stopniowo należy również wcielić w życie najważniejsze zasady zdrowego odżywiania. Chodzi tutaj m.in. o regularne spożywanie mniejszych posiłków, picie wody w dużych ilościach, jedzenie dań lekkostrawnych, gotowanych, duszonych bądź pieczonych bez tłuszczu, jedzenie codziennej porcji świeżych warzyw i owoców, wyeliminowanie z diety słodyczy, napojów gazowanych oraz dań typu fast food. Oprócz tego istotna jest wyżej wspomniana odpowiednia dawka codziennego ruchu. Nie ma lepszego sposobu na szybsze spalenie kalorii jak aktywność fizyczna. Zastanów się co najbardziej lubisz. Biegać, a może jeździć na rowerze?

Masz wiele opcji do wyboru, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Warto także wysiąść z autobusu dwa przystanki wcześniej i przejść się do pracy na pieszo. Do biura wejść po schodach, a nie wjeżdżać windą. Przy odchudzaniu ważna jest także odpowiednia ilość snu. Nieprzespane noce oznaczają niedobór energii, a co za tym idzie, większy apetyt. Osoby, które są niewyspane jedzą więcej i bardziej kalorycznie. Wyżej wymienione zmiany powinniśmy na stałe wprowadzić w nasze życie.

Aby mieć zdrowie i szczupłą sylwetkę nie wystarczy mniej jeść i ćwiczyć tylko przez tydzień czy miesiąc. Skuteczne odchudzanie to proces – dlatego warto być wytrwałym i wiedzieć że może to potrwać dłuższy czas, ale przy połączeniu wszystkich czynników efekt może być szybszy i skuteczniejszy! Oczywiście nie wyklucza to zupełnie z diety bardziej kalorycznych produktów, jednakże takie grzeszki nie powinny być regułą każdego dnia.

„Dzięki dobrej diecie i systematycznej pracy nad sobą, schudłam 10 kg. To było dla mnie najważniejsza uda, talia. Nadal jednak muszę trzymać rygor :)” – Joanna, Kraków

skuteczna Dieta, a odchudzanie

Skuteczną dietę warto wspomóc ruchem i dobrymi suplementami na odchudzanie!

Wiele osób zastanawia się, dlaczego mimo diety nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów. Najczęściej wina leży po stronie nieodpowiednio dobranej diety. Rodzajów jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, jednakże jej dobór warto skonsultować z dietetykiem. Wyróżniamy m.in. takie diety jak: Dukana, 1000 kalorii, Montignaca, kopenhaska, South Beach.

Diety – różne rodzaje

Dieta Dukana opiera się na białkach i złożona jest z czterech faz. Podczas pierwszej fazy spożywać można jedynie białka (w dowolnej ilości). Przy drugiej fazie należy jeść produkty białkowe na zmianę z warzywami. W trzeciej fazie chodzi o utrwalanie wagi, więc można jeść więcej produktów, ale w wyznaczonych ilościach. Ostatnia faza to tzw. stabilizacja, która polega na jedzeniu produktów białkowych raz w tygodniu.

Dieta 1000 kalorii to jedzenie pięciu posiłków, których suma składników nie może przekroczyć 1000 kcal. Musimy jednak pamiętać, aby nie ograniczać różnorodności produktów, ponieważ ważne jest dostarczenie organizmowi wszelkich potrzebnych składników. Ilość przyjmowanych kalorii trzeba powali zwiększać po uzyskaniu określonej wagi. Dzięki temu nie doprowadzimy do efektu yo-yo.

Dieta Montignaca, zwana także dietą indeksu glikemicznego, charakteryzuje się jedzeniem jak największej ilości produktów o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu utrzymuje się niezmienny poziom glukozy we krwi. W tej diecie codzienne spożycie kalorii również nie może przekroczyć 2000.

Dieta kopenhaska jest niezwykle rygorystyczna, gdyż polega na jedzeniu niewielkich, ściśle określonych porcji żywności. Jeść można trzy posiłki dziennie, od 100 do 800 kalorii. Dieta ta może trwać jedynie dwa tygodnie i nie wolno jej powtarzać częściej niż raz na trzy lata.

Dieta South Beach złożona jest z trzech faz. Pierwsza to spożywanie jak największej ilości produktów białkowych i warzyw. Druga to jedzenie produktów zbożowych i owoców. Trzecia faza to już tylko zasady, których musimy trzymać się przez całe życie – można jeść wszystko, ale górować powinny produkty z niskim indeksem glikemicznym.

Zobacz również rady Jak skutecznie i szybko schudnąć?

Każdą dietę warto połączyć z ruchem który zapewni odpowiedni metabolizm oraz wesprzeć ją odpowiednimi suplementami diety, które wspomogą w realizacji procesu spalania tkanki tłuszczowej.