skuteczna Dieta, a odchudzanie

Skuteczną dietę warto wspomóc ruchem i dobrymi suplementami na odchudzanie!

Wiele osób zastanawia się, dlaczego mimo diety nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów. Najczęściej wina leży po stronie nieodpowiednio dobranej diety. Rodzajów jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, jednakże jej dobór warto skonsultować z dietetykiem. Wyróżniamy m.in. takie diety jak: Dukana, 1000 kalorii, Montignaca, kopenhaska, South Beach.

Diety – różne rodzaje

Dieta Dukana opiera się na białkach i złożona jest z czterech faz. Podczas pierwszej fazy spożywać można jedynie białka (w dowolnej ilości). Przy drugiej fazie należy jeść produkty białkowe na zmianę z warzywami. W trzeciej fazie chodzi o utrwalanie wagi, więc można jeść więcej produktów, ale w wyznaczonych ilościach. Ostatnia faza to tzw. stabilizacja, która polega na jedzeniu produktów białkowych raz w tygodniu.

Dieta 1000 kalorii to jedzenie pięciu posiłków, których suma składników nie może przekroczyć 1000 kcal. Musimy jednak pamiętać, aby nie ograniczać różnorodności produktów, ponieważ ważne jest dostarczenie organizmowi wszelkich potrzebnych składników. Ilość przyjmowanych kalorii trzeba powali zwiększać po uzyskaniu określonej wagi. Dzięki temu nie doprowadzimy do efektu yo-yo.

Dieta Montignaca, zwana także dietą indeksu glikemicznego, charakteryzuje się jedzeniem jak największej ilości produktów o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu utrzymuje się niezmienny poziom glukozy we krwi. W tej diecie codzienne spożycie kalorii również nie może przekroczyć 2000.

Dieta kopenhaska jest niezwykle rygorystyczna, gdyż polega na jedzeniu niewielkich, ściśle określonych porcji żywności. Jeść można trzy posiłki dziennie, od 100 do 800 kalorii. Dieta ta może trwać jedynie dwa tygodnie i nie wolno jej powtarzać częściej niż raz na trzy lata.

Dieta South Beach złożona jest z trzech faz. Pierwsza to spożywanie jak największej ilości produktów białkowych i warzyw. Druga to jedzenie produktów zbożowych i owoców. Trzecia faza to już tylko zasady, których musimy trzymać się przez całe życie – można jeść wszystko, ale górować powinny produkty z niskim indeksem glikemicznym.

Zobacz również rady Jak skutecznie i szybko schudnąć?

Każdą dietę warto połączyć z ruchem który zapewni odpowiedni metabolizm oraz wesprzeć ją odpowiednimi suplementami diety, które wspomogą w realizacji procesu spalania tkanki tłuszczowej.